Padėkime vienišai mamytei

Padėkime vienišai mamytei

„Aš nežinau, kas tai yra gyventi ir džiaugtis gyvenimu. “ – sako vieniša mama su nepilnamete (11 metu) dukrele, gyvenanti Panevezio rajone.
Žinoma, džiaugiuosi, kad turiu dukrą, pavalgyti, stogą virš galvos, tačiau viskam kitam, pradėjo trūkti ir pinigų ir darbo, nors niekada nesėdžiu rankų sudėjusi, ir nelaukiu, kol kas nors atneš ir paduos…
Visada dirbusi, visada viską pati , niekada niekieno neprašiusi pagalbos, siandienai, turėdama užsidėti kaukę, (nes patyčių baimės) turiu ieškoti pagalbos.
Maisto mums užtenka, mokesčiai mūsų sumokėti, apsirengę, apsiavę, nors pajamos 145€, alimentų 70€ kas mėnesį. Mokame isgyventi. Trūkumas atsirado kituose dalykuose. Reikia paremontuoti pečių, nupjauti kieme, grėsmę keliantį medį, nes viena dalis bedžiuvanti, šakos krenta didelės nuo smarkaus vėjo.
Reikia durų . Baigia iškristi verandos langai ir durys, pro jas tik šaltis eina.

Senieji langai nuo laiko baigia visai supūti. Su kurenimu irgi bėda, kai malkų kainos pakilo iki nenormalumo. Reikia malkų.  ,,Nebesugebu sutaupyti“ – sako mama.
Elektros instaliacija pasenusi.Reikia keisti, kad neužsidegtu.

Su miestu susisiekimas nelengvas, 33 km, autobusu grafikas sudėtingas, nes susiradus darba, paskutinis, kuriuo galima grįžti 16:45 .
Yra automobilis, tačiau visai begriūvantis, todėl retai, ir tik būtiniausių reikalų važiuojantis. Remontuoti nepakanka lėšų.
Mergaite lanko mokykla už šešių kilometrų nuo namų. Gydytojai mieste, tad susisiekti, kazkaip reikia laikas nuo laiko. Didelė vaiko svajonė nuvažiuoti i delfinariumą, tačiau per vasarą nebuvo galimybės jos išpildyti. ,,Gal, kaip nors, kitais metais“ – sako mama. Kalėdoms mergaite svajoja apie ,,Lego friends“, naujos mokyklines kuprines ( noretu ne senos, su kuria eina treti metai), o daugiau sakosi, nezinanti.
Mama kreipesi i seniunija, esant galimybei bus nors laikinai įdarbinta, tačiau kol kas darbo nėra. Ukininkų, pas kuriuos galima būtų dirbti, taip pat tik du, visi kiti užsiima žemdirbyste, todėl ten daugiau vyriškos rankos reikalingos.
Sudėtingas gyvenimas verčia kabintis, tačiau būna, kad nusvyra rankos dėl bejėgiškumo ką nors pakeisti. Atlyginimai maži, už važinėjimą į darbą niekas nenori mokėti, vaiko negalima palikti vieno nes yra tam tikras amžiaus cenzas, tad ateina laikas, kai atsiduri kaip į sieną.
Negali sėdėti ir egzistuoti, bet ir pakeisti daug ko negali.
,,Gal galėtumėte, nors kažkiek padėti… Gėda prašyti, bet pačiai sunku viską įveikti.“ – rašoma laiško pabaigoje, kuri gavome iš vienišos mamytės.
Prisidėti galite:
VšĮ „Ištiesk gerumo ranką nuskriaustiesiems“
LT267300010142143000 AB bankas Swedbank, b/k 73000
LT57 7044 0600 0805 8996 AB BANKAS SEB
(mokėjimo paskirtyje reikia nurodyti:Panevėžio apsk. šeimos sąlygom pagerinti).
PayPal: info@gerumoranka.eu
Norintys paremti konkrečiai, prašome kreiptis info@gerumoranka.eu
.https://gerumoranka.eu/paaukoti/